W poniedziałek 24 września 2018 podczas wystawy polskich wynalazków w siedzibie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej WIPO, miała miejsce prapremiera zrekonstruowanego wynalazku na 100-lecie niepodległości i Urzędu Patentowego.

Wystawę „PolandIn” w Genewie uroczyście otworzyli wicepremier Piotr Gliński oraz prezes Urzędu Patentowego RP – dr Alicja Adamczak.

Zaprezentowane urządzenie to maszyna do oczyszczania powietrza wewnątrz budynku, pierwsza na świecie z funkcją oczyszczania powietrza ze smogu. Wynalazek z 1932 roku jest autorstwa prof. Ignacego Mościckiego, Prezydenta RP. Maszynę opracował w swoim podręcznym laboratorium na Zamku Królewskim, a inspiracją była choroba oddechowa Marszałka Piłsudskiego.

Rekonstrukcji wynalazku, na zlecenie Urzędu Patentowego RP, podjęło się Centrum Inteligentnego Rozwoju – organizator Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018. Partnerem technologicznym został Zakład Budowy Maszyn OSSA. Właśnie w Uniejowie, w dniach od 18 do 20 października 2018 będzie miała oficjalna, polska premiera wynalazku.

Z tego co ustalili historycy techniki były „zbudowane” dwa egzemplarze – jeden w Zamku Królewskim (siedzibie Prezydenta RP) i drugi w Głównym Inspektoracie Sił Zbrojnych (miejsce urzędowania Piłsudskiego, dzisiejszy gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów).

Zrekonstruowany egzemplarz po premierze w Uniejowie, zostanie wystawiony na Zamku Królewskim w Warszawie.

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018 to trzecia edycja największego wydarzenia gospodarczego w Polsce poświęconego wynalazkom oraz krajowym i regionalnym inteligentnym specjalizacjom.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wielkiej międzynarodowej debacie z udziałem 1000 branżowych liderów – innowatorów i inwestorów z sektora biznesu, nauki i samorządu. To nowoczesna platforma transferu technologii.

Gwiazdą pierwszego dnia wydarzenia będzie dr Marek Skała, znany autorytet w dziedzinie rozwoju osobistego. Przeprowadzi dwa wykłady:
– w ramach strefy PREMIUM: Wpływowe przywództwo dla skutecznych organizacji;
– w ramach strefy VIP: Zaawansowane umiejętności komunikacji dla wpływowych liderów oraz efektywne zarządzanie nowoczesnej organizacji.

Inne gwiazdy, które pojawią się na wydarzeniu to m. in.: Shaun Booker, Rafał Ohme, Marcin Tybura, Łukasz Nowicki, Marzena Rogalska, Joanna Sosnowska, Rafał Kołodziej, czy Eryk Waszczuk.

Więcej informacji na stronach wydarzenia: www.irforum.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj