Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej od lat jest liderem w kształceniu akademickim i praktycznym. Tysiące młodych ludzi nie bez powodu wybiera naukę na kierunkach kształcenia prowadzonych na Politechnice Wrocławskiej, to właśnie tutaj potrzeby przyszłych absolwentów rozpatruje się przede wszystkim z punktu widzenia ich przyszłego startu na rynku pracy.

W myśl tej idei Wydział Mechaniczny realizuje w ramach IV Priorytetu „Szkolnictwo Wyższe” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt: „Mechanika i Budowa Maszyn – studia z przyszłością na Politechnice Wrocławskiej”, którego efektem ma być przede wszystkim wzmocnienie gospodarki polskiej poprzez wykształcenie kompetentnej i kluczowej dla jej dalszego rozwoju kadry pracowniczej wyposażonej w komplet umiejętności teoretycznych i praktycznych.

Oprócz ścieżek kształcenia, które są doceniane nie tylko w Polsce, lecz również na całym świecie takich jak, jak mechatronika, automatyka i robotyka , czy zarządzanie i inżynieria produkcji lub transport uczelnia na bieżąco stara się wychodzić na naprzeciw potrzebom rynku pracy i samych absolwentów wprowadzając nowe możliwości kształcenia. Jednym z najnowszych i cieszących się dużym zainteresowaniem młodych ludzi kierunków jest inżynieria biomedyczna.

Od niedawna wydział wprowadził również nowoczesny system studiów dualnych, które oczywiście wymagają znacznie większych nakładów finansowych ale jednocześnie dają przyszłemu absolwentowi nieograniczone możliwości na rynku pracy.

– Student może jednocześnie odbywać studia magisterskie lub inżynierskie i pracować w danej firmie już od drugiego semestru, z roku na rok zwiększając liczbę godzin przeznaczonych na praktykę zawodową. Dzięki temu już od pierwszego roku ma możliwość w pełni nauczyć się wszelkich niezbędnych w danym przedsiębiorstwie umiejętności i odnieść pełny sukces na rynku pracy – akcentuje dziekan Wydziału Mechanicznego, prof. Tomasz Nowakowski.

Pierwszy tego typu program we współpracy z firmą Siteh został zakończony pełnym sukcesem, a uczelnia już przygotowuje się do nawiązania współpracy z kolejnymi korporacjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj