Jaworznicka Izba Gospodarcza wraz z Komputronik Biznes podpisała list intencyjny w sprawie ustanowienia „Centrum Kompetencyjnego przemysłu 4.0” w Jaworznie. Ta inicjatywa ma na celu wspieranie przedsiębiorców w regionie Śląska i Zagłębia, a co za tym idzie poszerzanie wiedzy na temat nowoczesnych metod oraz narzędzi, wykorzystujących systemy informatyczne do wspomagania zarządzania i produkcji w przedsiębiorstwach.

Centrum Kompetencyjne będzie otwarte na zapotrzebowanie wszystkich firm w regionie, chcących posiąść wiedzę na temat możliwości rozwoju swojej działalności, za pomocą wykorzystania dostępnych technologii informatycznych. Komputronik Biznes, jako strategiczny partner oraz integrator systemów IT będzie wspiera

proces edukacji przedsiębiorców. Dodatkowo pomoże w stworzeniu miejsca, gdzie zastosowanie nowoczesnych technologii IT będzie można oglądać, w specjalnie przygotowanym Showroomie. W zakresie Przemysłu 4.0, centrum będzie skupiać się na technologiach wsparcia dotyczących systemów zarządzania firmą, obrotu dokumentów, wizualizacji procesów produkcyjnych, poszerzonej rzeczywistości, IoT oraz wdrażaniu automatyzacji i robotyzacji przedsiębiorstw.

To dobra wiadomość dla przedsiębiorców w Jaworznie i w okolicy. Dzięki tej współpracy informacje na temat możliwości rozwoju firm w obszarze nowych technologii będą dostępne w naszym mieście na wyciągnięcie ręki – podsumował Jerzy Zamarlik, prezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej.

Jako integrator systemów informatycznych w Polsce, jesteśmy zadowoleni, że możemy pokazać szerokie możliwości rozwoju dla lokalnych firm. – mówi Kamil Krzywicki, dyrektor regionalny Komputronik Biznes.

Drugim celem powstania centrum kompetencji jest wsparcie lokalnych ośrodków naukowych oraz szkół kształcących w kierunkach technicznych, dzięki stworzeniu oferty edukacyjnej zarówno dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jak i studentów. Głównym zadaniem tego projektu będzie wdrożenie partnerów technologicznych do kursów zawodowych, realizowanych w szkołach na terenie Jaworzna.

Wykonanie tych zadań oraz powołanie Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 daje dużą szansę na ożywienie gospodarcze, wprowadzenie innowacyjności i aktywizację nie tylko istniejących podmiotów, ale również stworzenie nowych przedsiębiorstw w regionie Jaworzna.

Źródło: http://www.pressoffice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj