Wodno-kanalizacyjna spółka ze Środy Śląskiej od lat wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców.

Antoni Biszczak, prezes Średzkiej Wody Sp. z o. o., swoimi działaniami sukcesywnie udowadnia, że kierowane przez niego przedsiębiorstwo może, a nawet powinno aktywnie angażować się w życie mieszkańców. Mottem, które przyświeca firmie jest „Dobra woda, czyste środowisko, zadowoleni mieszkańcy”.

W wyniku działań przedsiębiorstwa do 2015 roku skanalizowano 11 miejscowości. Rozbudowano i zmodernizowano także komunalną oczyszczalnie ścieków w Środzie Śląskiej. Dzięki wsparciu z funduszy unijnych stworzono również ok. 60 km. kanalizacji sanitarnej, ponad 3 km kanalizacji deszczowej oraz niecały 1 km sieci wodociągowej. Nakłady inwestycyjne wyniosły blisko 60 mln zł. Z czego 17,8 mln zł pochodzi z dotacji rozwojowej z Funduszu Spójności oraz ponad 4 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozostałą część pokryła spółka ze środków własnych, dotacji gminy oraz pożyczki z WFOŚ we Wrocławiu.

Jednak nie jest to koniec inwestycji w gminie. Antoni Biszczak postawił sobie za cel skanalizowanie gminy w 100 proc. (obecnie jest to 94 proc.).

Wszystko wskazuje na to, że uda nam się osiągnąć założone rezultaty już w przeciągu 2-3 lat. Obecnie zakończyły się prace nad budową kanalizacji w miejscowości Gozdawa, natomiast w Wojczycach prace te potrwają do końca sierpnia br. W tym roku podłączonych do sieci kanalizacyjnej zostanie 187 mieszkańców – zapewnia prezes.

Do roku 2020 do grona skanalizowanych miejscowości dołączy jeszcze 5 nowych.­

Władze przedsiębiorstwa z Środy Ślaskiej zdecydowały się również na promowanie wartości ekologicznych w szkołach gimnazjalnych na terenie gminy. Systematycznie prowadzone zajęcia z zakresu ekologii mają na celu wyczulić młodzież na potrzebę ochrony środowiska i oszczędzanie wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj