Studenci, absolwenci, doktoranci oraz pracownicy naukowi mogą zgłaszać się do organizowanego przez Wrocławski Park Technologiczny konkursu na najlepszy biznesplan. Zwycięzcy otrzymają m.in. pakiet usług, które pomogą w założeniu własnego biznesu lub jego rozwijaniu.

Konkurs „Why Start Up a Business?” jest organizowany we Wrocławskim Parku Technologicznym po raz drugi. W tym roku zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja – poinformowała PAP rzeczniczka Wrocławskiego Parku Technologicznego Barbara Bednarek-Małecka.

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. „Do udziału mogą zgłaszać się osoby, które dopiero planują rozpocząć działalność gospodarczą, jak i początkujący przedsiębiorcy działający w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw” – poinformowała Bednarek-Małecka. Firma jednak nie może być zarejestrowana dłużej niż 12 miesięcy.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotowanie biznesplanu zawierającego najważniejsze założenia przedsięwzięcia i prognozy jego działalności. Przy ocenie zgłoszonych prac pod uwagę będą brane takie kryteria jak: unikalność pomysłu, prognozy finansowe i uzasadnienie rynkowe – dodała rzeczniczka.

Zwycięzcy otrzymają od Wrocławskiego Parku Technologicznego m.in. pakiet usług pomocny w rozwijaniu biznesu. Będą to bony na realizację usług świadczonych przez Wrocławski Park Technologiczny, bezpłatne korzystanie z powierzchni biurowej, dostęp na preferencyjnych warunkach do laboratoriów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt oraz nagrody pieniężne.

Bednarek-Małecka podkreśliła, że we Wrocławskim Parku Technologicznym realizowane są projekty, które zostały nagrodzone w pierwszej edycji konkursu.

To m.in. pomysł naukowców z Politechniki Wrocławskiej na produkcję i sprzedaż nanocząstek srebra i złota jako dodatków do produkcji kosmetyków. Realizowane są również projekty mobilnego robota inspekcyjnego służącego do lokalizowania awarii w sieciach wodno-kanalizacyjnych oraz bezzałogowych samolotów bliskiego zasięgu.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj