Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu realizuje projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Inkubator Innowacyjności+”.

W ramach projektu realizowanych jest pięć głównych zadań mających na celu wzmocnienie i promocję współpracy między środowiskiem naukowym a gospodarczym, choć jako najistotniejsze Dyrektor Centrum Jacek Wawrzynowicz wymienia prowadzenie prac przedwdrożeniowych w trybie wewnętrznego konkursu przy wsparciu i rekomendacjach specjalnie powołanej Rady Inwestycyjnej składającej się z przedstawicieli biznesu oraz świata nauki.

Najbardziej innowacyjne projekty zostały wybrane do realizacji właśnie na podstawie decyzji Rady. Dzięki temu przy wsparciu brokerów innowacji Centrum koordynuje nie tylko stronę badawczo-rozwojową projektów, ale także odpowiada za komercjalizację ich efektów. W modelowym ujęciu zakłada się finansowanie projektów, poddanie ich wyników procesowi wyceny, a następnie transfer do gospodarki.

Niezwykle istotna jest rola brokerów innowacji, którzy biorą udział w całym procesie realizacji projektu i czynnie wspierają zespoły naukowe. W ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+” powstają innowacyjne technologie w zakresie technologii żywności, meblarstwa, czy ochrony środowiska i zagospodarowania odpadów. Opracowywane technologie spotkały się z zainteresowaniem przedsiębiorców już w początkowej fazie realizacji, czego wyrazem było podpisanie przez nich listów intencyjnych w zakresie przyszłej komercjalizacji tychże technologii.

Joanna Gulewicz

ii_plus_podstawowe_rgb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj