Energooszczędny układ filtracyjny projektowany przez PFTECHNOLOGY zapewni wyższą efektywność filtracji na sicie szczelinowym.

Projekt numer: POIR.01.01.01-00-1276/15 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego polegający na budowie prototypowej jednostki filtra, składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich polegał na badaniach przegród filtracyjnych. Szukano takich, które generują najmniejsze straty energii przy filtracji określonego medium.

W następnym kroku badana jest efektywność układów oczyszczania sita szczelinowego.

Celem tego etapu jest wytypowanie optymalnego układu oczyszczania. Do tej pory nie spotkaliśmy się ze skutecznymi, tj 100% pewnymi metodami, mechanicznego oczyszczania, sita szczelinowego na tak dokładnym poziomie filtracji bez konieczności odstawienia filtra z ruchu – mówi Jerzy Przydatek.

Kolejnym elementem projektu będą testy wytrzymałościowe. Końcowy etap skupi się na budowie prototypu. Filtr w głównej mierze będzie dedykowany branży energetycznej przy zabezpieczaniu obiegów wodnych w elektrowniach oraz elektrociepłowniach. Planowane jest również zastosowanie w instalacjach procesowych w branżach chemicznej i spożywczej.

Chcemy wprowadzić innowacyjną metodę oczyszczania poprzez zastosowanie pionierskich elementów wykonawczych zwiększających efektywność w układzie oczyszczania sita – mówi Marcin Spyra.

Samoczyszczące filtry są w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami. Samodzielnie analizują stopień hydraulicznego obciążenia i dobierają odpowiednią procedurę czyszczenia. Analiza zebranych danych procesowych zwiększa bezawaryjność. Skuteczna zdolność do samooczyszczania się, stanowić będzie miarę innowacyjności wdrożonego rozwiązania.

PFTECHNOLOGY za główny cel rozwoju energooszczędnych filtrów samoczyszczących stawia sobie ograniczenie do minimum strat medium w procesie filtracji z jednoczesnym podwyższeniem poziomu selektywności w nowo projektowanej klasie filtrów.

Adrian Morel

www.mapadotacji.gov.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj