Polski tabor szynowy w ostatnich latach przeżywa swój renesans. Niewątpliwym beneficjentem zmian jest Koltech Sp. z o.o.

Pokłosiem licznych inwestycji oraz modernizacji związanych z taborem jest systematyczny rozwój i sukces spółki Koltech – firmy zajmującej się produkcją obrabiarek oraz urządzeń wykorzystywanych głównie do utrzymania i regeneracji pojazdów szynowych. Dynamika sprzedaży urządzeń w ciągu ostatnich 6 lat wzrosła pięciokrotnie.

PrezesFirma działa prężnie zarówno na rynku polskim jak i na rynkach zagranicznych. – Wzrost zainteresowania naszymi produktami jest niewątpliwie związany z ostatnimi wydarzeniami sportowymi. W roku 2014 i 2015 znacznie wzrosło zapotrzebowanie na urządzenia związane z transportem, w tym infrastrukturą kolejową. W ten sposób udało nam się szerzej zaistnieć na rodzimym rynku jak i za granicą. Przykładem są inwestycje poczynione w Brazylii przed mistrzostwami świata w piłce nożnej, oraz Igrzyskami w Rio – tłumaczy Albert Polak, prezes zarządu Koltech Sp. z o.o.

Jednym z największych partnerów zagranicznych Koltechu są Chiny. Do dzisiaj sprzedano tam ponad 20 obrabiarek przeznaczonych do obróbki łopat elektrowni wiatrowych oraz kilka dla utrzymania taboru szynowego. Od 2002 roku na rynku chińskim Koltech prowadzi, wraz z największym producentem obrabiarek dla branży kolejowej spod Tybetu, spółkę join venture.

Firma cały czas pracuje nad zdobyciem nowych rynków zbytu unowocześniając swoje wyroby i wprowadzając nowoczesne technologie. – Obecnie realizujemy kontrakt na rynku francuskim. Jest to dla nas duże wyzwanie związane z nowym układem sterowania obrabiarki. Temat jest trudny, ale stwarza możliwość zacieśnienia współpracy z Francją, która jest dla nas bardzo ważnym klientem – tłumaczy Albert Polak.

W ostatniej dekadzie spółka przygotowała na rynek nowy wyrób – nową klasę obrabiarek, tzw. tandemy – pierwsze zamówienie już w przyszłym roku zostanie zrealizowane dla szwedzkiego partnera. 

Jaki jest przepis na tak szybki rozwój?

Przede wszystkim mamy pomysł na to, co chcemy robić i wizję tego, co chcemy osiągnąć. Dodatkowo dysponujemy doskonałą kadrą, która wspiera założoną ideę. Nie możemy również zapomnieć o nutce szczęścia oraz odpowiednich nakładach inwestycyjnych – puentuje Albert Polak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj