Doskonała lokalizacja, warunki komunikacyjne, infrastruktura oraz atrakcyjni, lokalni partnerzy, to główne zalety Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Powiat Garwoliński, położony w odległości 60 kilometrów od Warszawy, posiada w swoim banku ziemi, tereny inwestycyjne o ogromnym potencjale gospodarczym. Położenie Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej w bezpośrednim sąsiedztwie, zmieniającej aktualnie swe oblicze na dwupasmowe, drogi krajowej nr 17 (Warszawa – Lublin – Hrebenne), daje potencjalnym inwestorom możliwość realizacji przedsięwzięć gospodarczych w miejscu, które ma predyspozycje aby stać się łącznikiem pomiędzy zachodem a wschodem Europy. Takie położenie spowodowało, że tereny inwestycyjne, skupione w ramach strefy są dzisiaj jedną z najciekawszych ofert inwestycyjnych w Polsce. Potwierdza to przyznany terenom garwolińskiej strefy w 2014 roku, tytuł zwycięzcy w organizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., VI Ogólnopolskim Konkursie „Grunt na medal”.

– Realizacja projektu strefy ruszyła w 2006 roku, gdy rozpoczęto realizację obwodnicy Garwolina. Wówczas część gruntów, które znajdowały się pomiędzy Garwolinem a projektowaną obwodnicą, stały się gruntami, których położenie uczyniło je atrakcyjnymi pod względem inwestycyjnym. Stąd pomysł aby utworzyć tereny inwestycyjne i skupić w jednym miejscu zakłady usługowe oraz zakłady przemysłowe. Naszym celem jest aby stanowiły one trzon działalności Garwolina jako miasta i jako centrum powiatu – mówi Marek Chciałowski, Starosta Garwoliński.

Przyśpieszenie prac nastąpiło na przełomie 2006 i 2007 roku, gdy pojawiły się pierwsze nabory wniosków w zakresie uzbrajania terenów inwestycyjnych. – Na podstawie złożonych wniosków, została nam udzielona pomoc unijna, dzięki której wyposażyliśmy tereny Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej w instalacje sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, teleinformatycznej oraz zespół dróg wraz z oświetleniem i chodnikami. Dzięki poczynionym inwestycjom,  przyszli inwestorzy mają do dyspozycji w pełni funkcjonalne tereny, które gotowe są do rozpoczęcia dalszych prac inwestycyjnych. Umożliwia to szybkie uruchomienia docelowej działalności gospodarczej – wylicza włodarz garwolińskiego powiatu

Atrakcyjność Garwolina jako miejsca do inwestycji potwierdzają dotychczasowe firmy inwestujące na terenie powiatu. Są to między innymi: AVON Operation Polska, SANTE, Akzo Nobel, INTERDRUK czy LECHPOL LOGISTICS PARK

Klucz do inwestycyjnego sukcesu powiatu

– Samorząd przede wszystkim musi pomagać i wspierać swoich mieszkańców. Dlatego tak ważne naszym zdaniem jest ułatwianie przyszłym inwestorom rozpoczęcia ich działalności. Jako samorząd powiatowy, staramy się być pośrednikiem pomiędzy samorządem miasta a przedstawicielami biznesu. Zależy nam aby tworzyć przyjazny, sprzyjający inwestycjom klimat. Chcemy pomagać przedsiębiorcom na każdym etapie zakotwiczania ich nowej działalności na terenach Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Przyszłym inwestorom dajemy możliwość skorzystania z przydzielonego im opiekuna, który z ramienia starostwa, na stałe współpracuje przy uruchamianiu projektu. Ja sam dodatkowo, jestem zwolennikiem osobistego kontaktu z przedstawicielami biznesu. Nawet we wczesnym stadium inwestycji, gdy projekt znajduje się jeszcze na etapie koncepcji, jesteśmy w stanie pomóc aby przyszła inwestycja była jeszcze atrakcyjniejszą i łatwiejszą do wprowadzenia w życie.

– Cieszymy się, że udało nam się wdrożyć w życie projekt Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Mam nadzieję, że strefa stanie się motorem napędowym całego powiatu dającym szansę na zatrudnienie osobom ze średnim, a także wyższym, specjalistycznym wykształceniem. To ścieżka zrównoważonego rozwoju, którą chcemy podążać – kończy Starosta.

                                                                                 Jakub Karbowniczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj