W ciągu ostatnich kilku tygodni, zamieszkiwany przez 30 tys. mieszkańców Łuków, wzbogacił się o kolejne znaczące obiekty użyteczności publicznej.

Pierwszego dnia wakacji, po zakończeniu III etapu modernizacji, do użytku mieszkańców została oddana Pływalnia Letnia „Delfin”. W ramach modernizacji  basen o powierzchni 1 165 m2 został wyłożony blachą ze stali nierdzewnej i  wyposażony w liczne atrakcje spośród, których wymienić należy m.in. zjeżdżalnie „Rodzinną” i „Kamikadze” oraz zamkniętą zjeżdżalnię „Anakonda”. W trakcie wakacji, nowo oddany obiekt cieszył się ogromną popularnością. – Do końca sierpnia sprzedaliśmy prawie 70 tys. biletów. Stanowi to przyrost w porównaniu do zeszłego roku o 40 tys. biletów a pamiętać trzeba, że osoby niepełnosprawne wchodzą na teren kompleksu bezpłatnie – informuje Burmistrz Łukowa, Pan Dariusz Szustek.

Z kolei na początku września, zakończyły się prace związane z modernizacją dwóch pełnowymiarowych, treningowych boisk piłkarskich oraz budową dwóch kortów tenisowych ze sztuczną nawierzchnią.

Inwestycje te, których łączna wartość przekracza 5,8 mln zł, w części zostały sfinansowane z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. – W przyszłości planujemy wybudować stadion piłkarski z trybunami na tysiąc miejsc z możliwością rozbudowy do dwóch tysięcy oraz kolejne dwa korty tenisowe – dodaje Burmistrz.

1 września, dokonano także uroczystego otwarcia nowego, trzykondygnacyjnego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie. Nowy budynek zawiera m.in. 9 sal lekcyjnych, zaplecze sanitarne oraz szatnię. Na najwyższej kondygnacji przewidziano salę rekreacji ruchowej wraz z magazynkiem na sprzęt sportowy dedykowaną najmłodszym uczniom szkoły. – Dzięki tej inwestycji uczniowie klas 1-3, nie będą już odbywać lekcji wychowania fizycznego na korytarzach i od najmłodszych lat będą mogli oswajać się ze sportem we właściwym wydaniu. – dodaje Dariusz Szustek.

Łuków nagrodzony Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Już po raz drugi, działania władz samorządowych Łukowa zostały nagrodzone Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju. Decyzją organizatora oraz kapituły nagrody, to prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane za zwiększanie atrakcyjności inwestycyjnej Miasta Łuków oraz jego zrównoważony rozwój. – Jest do dla nas duże wyróżnienie oraz powód do dumy. Jest to także doskonała okazja aby pochwalić się naszymi sukcesami, które są najważniejsze dla miasta oraz jego mieszkańców – podsumowuje Burmistrz, Pan Dariusz Szustek.

                                                                                 Jakub Karbowniczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj