Rozmawiamy z Ewą Skorupską – prezes firmy HydroSafeGuard

Czy zajmuje się spółka HydroSafeGuard?

HydroSafeGuard s.a. zajmuje się tworzeniem nowoczesnych technologii poprawiających jakość życia i zdrowia społeczeństwa na świecie.Te nowoczesne technologie to tzw. „nano-powłoki przyszłości”, które 24h/7 usuwają patogeny. Łącząc nowe, innowacyjne materiały z dobrze znanymi fundamentami technologii powstała wysokowydajna fotokatalityczna powłoka pn. CoviGuard. Samoczyszcząca się „Smart” nano-powłoka, przez 30 dni tworzy barierę przed rozwojem mikroorganizmów na powierzchniach typu klamki, poręcze i inne powierzchnie użytku publicznego. Wystarczy spryskać daną powierzchnię i przetrzeć szmatką.

Jaka była główna koncepcja projektu badawczo-rozwojowego?

Główną koncepcją Projektu pn. „Przeprowadzenie badań B+R mających na celu wdrożenie innowacyjnego produktu HydroSafeGuard & CleanAir” było opracowanie powłoki o działaniu oczyszczającym powietrze i chroniącym przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W pandemicznych warunkach pracy, zrodził się pomysł ukierunkowania powłoki na właściwości typowo biobójcze. W ten sposób powstały dwie linie produktów:

1. SeptoGuard odpowiada na społeczną potrzebę taniego i skutecznego dezynfektanta nie zawierającego alkoholu tj. bezwonnego, nie wysuszającego skóry z możliwością zastosowania w przedszkolach i gastronomii.

2. CoviGuard to innowacja na skalę światową, naniesiony jednokrotnie tworzy powierzchnię foto-aktywną, która pod wpływem światła niszczy patogeny (zarazki, bakterie, grzyby, wirusy), działając non stop przez min. 30 dni. Powierzchnia sama z siebie staje się środowiskiem niesprzyjającym do rozwoju drobnoustrojów.

Jaki problem rozwiązuje spółka?

Celem spółki jest upowszechnienie produktu, który nadaje nowy sens współczesnej absurdalnej dezynfekcji, która de facto wspiera rozprzestrzeniania się patogenów w toalecie publicznej na klamce i kranach. Zanieczyszczenie mikrobiologiczne na dłoniach przed umyciem wynosi średnio 13 000 RLU (eng. Relative Light Units), a świeżo zdezynfekowanej powierzchni <500 RLU, lecz tylko do pierwszego kontaktu! 

By odkręcić wodę, dotykamy kranu brudną dłonią by po umyciu rąk, zakręcić wodę i znów zabrać z niego patogeny na dłoń. To samo ma miejsce przy dotykaniu klamki wyjściowej. Wystarczy jedna osoba, która rąk nie umyje wcale.

Rozwiązaniem jest CoviGuard 24h/7, którego działanie przerywa cykl rozprzestrzeniania się mikroorganizmów. Naniesiony na powierzchnię produkt tworzy niewidzialną i trwałą powłokę, która na bieżąco eliminuje patogeny. Proces dezynfekcji trwa non stop.

Czego życzyć laureatom?

Upowszechnienia nowej metody dezynfekcji, dzięki czemu jakość życia społeczeństwa podniesie się. Znacząco zredukowany zostanie proces rozprzestrzeniania się patogenów, przyjemniej będzie nam się korzystało ze środków komunikacji publicznej czy toalet. Bariera ochronna jaką tworzy CoviGuard zredukuje stres związany z uczuciem wstrętu przed dotknięciem przedmiotów po innych. Naszym marzeniem i celem jednocześnie jest propagacja nowej technologii by stosowanie preparatów o wydłużonej formule działania stało się absolutnym standardem w dezynfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj