Lasy od lat są obiektami chętnie badanymi przez naukowców z całego świata. Tym razem badaczom z Wielkiej Brytanii udało się dokonać przełomowego odkryciaujawnili szczątki najstarszego lasu na Ziemi.

W Anglii odkryto skamieniałości najstarszego lasu na Ziemi. Najstarsze znane skamieniałości lasu, datowane są na co najmniej 390 milionów lat, a zostały odkryte w klifach z piaskowca, wznoszących się wzdłuż wybrzeża hrabstw Devon i Somerset w południowo-zachodniej Anglii. Naukowcy podkreślili, że to najstarszy znany kopalny las na Ziemi. Ma być on co najmniej o cztery miliony lat starszy od poprzedniego rekordzisty, pochodzącego ze stanu Nowy Jork.

szczątki

Szczątki zaskakują teksturą

Skamieniałe szczątki drzew przypominają palmy. Naukowcy zaznaczyli, że były one puste w środku, nie posiadały także liści, a ich gałęzie pokryte były czymś na wzór przypominającym drobne gałązki. Co ważne, drzewa występujące w angielskim lesie były także znacznie niższe od swoich potomków. Najwyższe okazy mierzyły od dwóch do czterech metrów wysokości. W miarę wzrostu drzew, zrzucały one gałęzie, pozostawiając mnóstwo ściółki, w której zamieszkały liczne bezkręgowce.

Przeczytaj także: Trójwymiarowa rewolucja w komunikacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj