To może być przełomowe odkrycie, zmieniające proces komunikacji. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych przedstawili stworzony nową metodą elektroniczny układ, który ma pozwolić na dalszy wzrost ilości przesyłanych bezprzewodowo danych.

Za wzrost przesyłanych danych ma odpowiadać działający w trzech wymiarach mikroczip, obsługujący wiele częstotliwości jednocześnie. Badacze podkreślili, że dotychczasowa komunikacja opierała się na płaskich procesorach, które zaś z powodu dwuwymiarowej budowy mogły obsługiwać tylko niewielkie pasmo elektromagnetycznych fal. Sam proces jest porównywalny do ruchu drogowego. Profesor Roozbeh Tabrizian, współautor wynalazku tłumaczy, że miejska infrastruktura może poradzić sobie tylko z pewnym poziomem ruchu. Jeśli będzie się zwiększało liczbę samochodów, to pojawi się problem. Obecnie jest osiągane maksimum, jeśli chodzi o ilość danych, które można płynnie przesyłać. Płaska struktura procesorów przestaje wystarczać, ponieważ ogranicza nas do niewielkiego zakresu częstotliwości.

komunikacji

Komunikacja stawia na nowoczesne rozwiązania

Przy wykorzystaniu nanomechanicznych rezonatorów udało się pomniejszyć chip. Jest to zupełnie nowy rodzaj procesora spektralnego, który integruje różne częstotliwości w jednym monolitycznym chipie, co sprawia, że jest to prawdziwy przełom. Odkrycie nie tylko rozwiązuje ogromny problem produkcyjny, ale także pozwala na opracowanie zupełnie nowych strategii komunikacyjnych dla coraz bardziej zatłoczonych łącz bezprzewodowych. W praktyce zastosowanie powyższych technologii pozwoli naszym urządzeniach działać jeszcze bardziej wydajnie i bezpieczniej, a przy okazji wpłynie na usprawnienie procesu komunikacji.

Przeczytaj także: Wiek wśród bocianów ma znaczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj