Innowacyjna technologia z Godzikowic odpowiada na potrzeby rynku tworząc produkty gotowe na zmianę przepisów.

Lampy pozycyjne boczne wraz z funkcją światła bocznego kierunku jazdy znajdą swoje zastosowanie w autobusach, naczepach, przyczepach oraz ciągnikach rolniczych. Technologia produkcji powstała w Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych „WAŚ” jest pierwszą na rynku, która skupia się na zapotrzebowaniu konsumentów o dodatkową funkcję światła pozycyjnego i światła kierunku jazdy bocznej.

Prezentowana technologia charakteryzuje się znikomym poborem prądu oscylującym w granicach 0,5 W przy napięciu 12V oraz 1 W przy 24V. Poza tym producent zapewnił hermetyczność samego produktu, certyfikat IP68 umożliwiający pracę pod wodą oraz wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Znikomy pobór prądu w świetle diodowym jest nieporównywalny z migaczami żarówkowymi – mówi Leszek Waś, prezes firmy.

Światła pozycyjne boczne, które według nadchodzących przepisów będą miały migać, nie stanowią problemu dla producenta. Szeroką gamę lamp, które nie mają zastosowanej dodatkowej funkcji światła bocznego kierunku jazdy będzie można udoskonalić poprzez specjalny moduł. Dzięki niemu każdy użytkownik pojazdu przy włączeniu światła kierunku jazdy automatycznie uruchomi linie świateł, które zaczną migać, a następnie przełączą się w funkcję światła pozycyjnego.

Podeszliśmy do tego zagadnienia dwutorowo. Z jednej strony produkujemy światła, które posiadają dodatkowy przewód do uruchomienia światła migacza bocznego, nie zapominając jednak o poprzednich produktach. Chcemy je zmodyfikować dzięki specjalnemu modułowi sterującemu – wyjaśnia Prezes.

Rozpoczęcie prac związanych z innowacyjną technologią produkcji grupy lamp pozycyjnych bocznych wraz z funkcją światła bocznego kierunku jazdy związane było z modyfikacją oświetlenia pozycyjnego poprzez dodanie funkcji kierunku jazdy. Produkt posiada dodatkowy kabel zasilający, wzmocniony układ świecący oraz specjalny układ sterujący wewnątrz lampy, który w trakcie wzbudzenia światła kierunku jazdy wygasza światło pozycyjne.

Natomiast automatyczny układ wykrywa brak impulsu od światła kierunku jazdy i włącza automatycznie światło pozycyjne, gdy kierunek jazdy jest wyłączony.

Bogaty wybór produktów u producenta oscyluje w granicach około 3000 różnego rodzaju modeli lamp służących do zastosowania w praktycznie każdym pojeździe użytkowym na całym świecie.

Adrian Morel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj