Kreatywność, pasja i niekonwencjonalne myślenie. O wyjątkowej inwestycji opowiadają Prof. dr hab. n. med. Ireneusz Majsterek kierownik Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych UM w Łodzi oraz Projekt Manager Tomasz Jasiński.

MOLecoLAB – Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych podniesie poziom polskiej medycyny. Laboratoria zostaną wyposażone w wysokospecjalistyczną aparaturę naukową i wykorzystane do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych projektowania innowacyjnych produktów i usług diagnostyczno-terapeutycznych. Działalność B+R stanowi podstawowe źródło odkryć dla liderów innowacyjnych przedsiębiorstw. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w wysokości 60 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego Centrum pozwoli na podjęcie współpracy z przemysłem w kraju i za granicą. To pierwszy w kraju budynek laboratoryjny w technologii pasywnej.

Celem nowej inwestycji jest konsolidacja potencjału naukowo-badawczego uczelni i stworzenie kolejnych przestrzeni do prowadzenia badań o charakterze interdyscyplinarnym w Kampusie Centrum Kliniczno-Dydaktycznym UM w Łodzi.

Badania z zastosowaniem infrastruktury MOLecoLab pozwalają między innymi na identyfikację czynników chorobotwórczych takich jak bakterie czy wirusy, a także diagnozowanie chorób metabolicznych, co ma decydujące znaczenie dla personalizacji i skutecznego leczenia pacjentów.

molecolab.umed.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj