Alvo Medical sp. z o.o. to spółka specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i instalacji innowacyjnych rozwiązań dla bloków operacyjnych, sal operacyjnych hybrydowych i oddziałów intensywnej terapii. Firma wyposaża specjalistyczne pracownie zabiegowe i oddziały szpitalne w stoły operacyjne, higieniczną zabudowę modułową i autorski system informatyczny do integracji urządzeń.

Alvo Medical jest uczestnikiem projektu MIRIA finansowanego przez Komisję Europejską. Prace prowadzone są w ramach konsorcjum składającego się z 15 partnerów pochodzących z 8 krajów Unii Europejskiej. Koordynatorem prac jest włoskie centrum rozwoju materiałów RINA CONSULTING, a łączny budżet wynosi 5,8 mln EUR.

Projekt ma na celu przyczynienie się do utworzenia bezpieczniejszych, z punktu widzenia ryzyka zarażenia, przestrzeni publicznych, dla osób, które w nich przebywają. Cel ma być osiągnięty poprzez opracowanie i rozpowszechnienie nanopowłok skutecznych przeciwko szerokiej gamie patogenów (w szczególności SARS-CoV-2), wykorzystywanych do pokrycia powierzchni codziennego użytku w szpitalach, środkach transportu, budynkach użyteczności publicznej itp.

Dzięki zastosowaniu nanopowłok opracowanych w ramach projektu MIRIA przewiduje się znaczne ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w wyniku przypadkowego kontaktu z powierzchnią zakażoną.

Alvo Medical jest liderem etapu WP2, w którym odpowiada za definiowanie wymagań technicznych i funkcjonalnych stawianych rozwijanym nanopowłokom.

W etapie WP6 Alvo Medical udostępni znajdujący się na terenie firmy showroom. Jest to pełnowymiarowa i w 100 % funkcjonalna sala operacyjna, w której przeprowadzony zostanie proces walidacji wypracowanych powłok na materiałach, z których wytwarzane są składowe sali operacyjnej i urządzeń medycznych.

Życzymy samych sukcesów, nieustającej pasji oraz komercjalizacji!

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj