Rzecz o Innowacjach Podcast #1

0
188

Rozmawiamy z Laureatami 5. Edycji Forum Inteligentnego Rozwoju!

Przekraczamy barierę nauki, poznajemy oblicze Laureatów, odkrywamy to co niewidzialne. Przyszłość należy do nas.
Czas na premierowy podcast z Rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego, Profesorem Eugeniuszem Zychem.

Jak można zdefiniować związki luminescencyjne? Jak wygląda ich modelowanie, synteza i badania fizykochemiczne. I w końcu jak zrozumieć chemię jako dziedzinę nauki towarzyszącą naszemu życiu.

Luminofory to materiały nieorganiczne, których szczególną cechą jest zdolność emitowania światła pod wpływem stymulacji zewnętrznej wprowadzającej do układu odpowiedni nadmiar energii. Luminofory spotykamy w bardzo wielu zastosowaniach, w nowych technologiach, których używa każdy z nas. Bardzo dobrymi przykładami będą tutaj telewizory, wyświetlacze różnego rodzaju, telefony komórkowe, tzw. LEDowe latarki. Wykorzystywane są także w oświetleniu takim jak w naszych domach, biurach, bądź w nowoczesnych samochodach, na przykład reflektory LEDowe oraz ich bardziej zaawansowana forma – reflektory matrycowe, czy – jeszcze bardziej dziś rzadkie reflektory laserowe. W tych rozwiązaniach wykorzystuję się właśnie luminescencję i luminofory.

Rzecz o Innowacjach Podcast #1 Na rozmowę z Rektorem Eugeniuszem Zychem zaprasza dziennikarz redakcji rzecz o innowacjach Sebastian Wach.
Do usłyszenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj