Warka to miejscowość położona na morenie bocznej w dolinie Pilicy, gdzie podejmowane są innowacyjne działania z myślą o bezpieczeństwie żywności i środowiska. Działająca od ponad 15 lat Deltima Sp. z o.o. posiada w swoich strukturach laboratorium analityczne oraz dział badawczo-rozwojowy.

Przedsiębiorstwo jako broker innowacji opracowuje innowacyjne technologie, wdraża je na rynku docelowym oraz wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem inne firmy, świadcząc na ich rzecz usługi B+R. Leaderem i mentorem zespołu jest właściciel spółki Włodzimierz Przybylski, posiadający na swoim koncie liczne patenty i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Mając na uwadze wysoką jakość i bezpieczeństwo żywności oraz troskę o środowisko naturalne, nasza firma podejmuje działania, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie konsumentów oraz obniżenie emisji zanieczyszczeń do środowiska. Międzynarodowy i  interdyscyplinarny zespół pracuje nad nowymi technologiami do obróbki produktów ubocznych generowanych przez branżę spożywczą, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, mówi dr inż. Paulina Lipińska-Palka, kierownik B+R.

Jako przedsiębiorstwo posiadamy świadomość nieprawidłowego zarządzania zanieczyszczeniami i odpadami w rozumieniu globalnym, mówi dr Marek Mieńkowski, specjalista ds. wdrożeń.

Technologia biologicznej oczyszczalni ścieków, która jest obecnie wdrażana na rynek, opiera się na innowacyjnym nośniku, na którym zostają unieruchomione i namnażane mikroorganizmy. Nowatorskie podejście do procesu biologicznego oczyszczania ścieków prowadzonego w zróżnicowanych warunkach troficznych, umożliwia usuwanie ładunku zanieczyszczeń z każdego rodzaju ścieku.

Należy podkreślić, że technologia ta nie generuje osadu nadmiernego, nie emituje odorów, bioareozoli oraz charakteryzuje się niską energochłonnością, dodaje kierownik B+R. Innowacyjna biologiczna oczyszczalnia ścieków pozwala rozwijać budownictwo rozproszone i pasywne oraz jest idealnym rozwiązaniem dla przemysłu. Nasza oferta jest adresowana do JST, zakładów przemysłowych oraz osiedli. 

Deltima Sp. z o.o. jako Lider konsorcjum złożonego z firm świadczących usługi badawcze, techniczne i rolnicze, przedsiębiorstwo podjęło wyzwanie opracowania i budowy autonomicznego robota do zbioru jabłek ADAM (Advance Digital Automatic Machine), podkreśla dr Marek Mieńkowski.

Naszą misją jest cyfryzacja branży sadowniczej w paradygmacie Przemysłu 4.0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj