Rzecz o innowacjach podcast #32

0
721

W obecnych czasach coraz częściej spotyka się technologie i rozwiązania all-in-one (tłum. „wszystko w jednym”). Naśladując nowoczesne rozwiązania technologiczne, autorzy projektu postanowili powyższą koncepcję wykorzystać w walce z chorobami nowotworowymi.

– Taki jest kierunek naszych badań. Chcemy ograniczyć liczbę procedur medycznych. Dodatkowym efektem jest działanie w sposób bardziej celowany, przeciwciało jest kluczem do komórek, które wykazują nadekspresję odpowiednich receptorów (jest cechą charakterystyczną niektórych komórek nowotworowych m.in. głowy i szyi), mówi dr Skupin-Mrugalskaz Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Choroby nowotworowe należą aktualnie do jednych z najczęściej występujących schorzeń cywilizacyjnych. Każdego roku pojawia się bardzo dużo doniesień na temat wzrastającej liczby nowych przypadków zachorowań i zgonów, które są następstwem chorób nowotworowych.

Co jest najczęstszą przyczyną nowotworów głowy i szyi? – Zdecydowanie palenie tytoniu i nadmierne spożywanie alkoholu, wyjaśnia dr Paulina Skupin-Mrugalska.

Zapraszamy na kolejny Rzecz o Innowacjach Podcast. Rozmawiał Sebastian Wach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj